25. 11. 2010

Společnost Labyrint CZ je v insolvenčním řízení. Na její majetek soud vyhlásil konkurz. Společnost byla hlavním partnerem firmy INT. S ní v ulici U České besedy chtěla postavit obchodní centrum Promenada. Právě její součástí měl být i supermarket Interspar.

Labyrint CZ s.r.o.

Údaje o insolvenci:

Na základě usnesení Městského soudu v Praze č.j. MSPH 77 INS 2149/2010-A-16 ze dne 6.5.2010 bylo rozhodnuto o úpadku dlužníka a prohlášen na jeho majetek konkurs. Právní moc tohoto rozhodnutí nastala dne 6.5.2010 (výrok IV-XII) a 26.5.2010 (výrok I-III).
Zapsáno: 23.června 2010

Insolvenční řízení bylo zahájeno na základě vyhlášky Městského soudu v Praze č.j. MSPH 77 INS 2149/2010-A-2 ze dne 4.3.2010. Účinky zahájení insolvenčního řízení nastaly dne 4.3.2010 v 14:06.
Zapsáno: 28.června 2010

Část výpisu z obchodního rejstříku na internetu (údaje ke dni 25.11.2010)
Informace o krachu Labyrintu CZ je dostupná v obchodním rejstříku.

Vladimír Bihary z Hoštky, který byl jednatelem zkrachovalé firmy, přitom ale tvrdí, že ústecký projekt u ledu není.

„Projekt je momentálně pozastaven z důvodu ekonomické situace, která v tomto segmentu podnikání panuje. Není vhodná doba pro developerské projekty. Pracujeme na něm, ale pomalu a málo,“ dodal Bihary.

Z pohledu do obchodního rejstříku ale vyplývá, že Biharyho jméno je vyškrtnuto ze všech společností, jež na veřejnosti nějak zaštiťovaly projekty Promenada v Ústí nebo v Liberci, na místě bývalé Textilany.

Například z INT, kde zasedal jako předseda představenstva, byl vymazán už 27. dubna tohoto roku.

„To s Labyrintem nijak nesouvisí,“ řekl Bihary na adresu krachující firmy v souvislosti s Promenadou.

Také místopředseda představenstva INT Jan Dušek neřekl, že projekt padnul. „Nepadnul, je hluboce pozastaven, jestli mohu použít tento termín,“ vysvětlil.

„Co se pana Biharyho týká, ten už ve společnosti nemá žádná podpisová práva,“ potvrdil dál. „Má u nás pouze vázané peníze, které na projekt půjčil.“

Projekt ustrnul hlavně na tom, že se investorům nepovedlo odkoupit všechny domy U České besedy. Proti stavbě se vzedmula vlna odporu. Ústečtí zelení dokonce iniciovali petici, již podepsalo okolo 2 tisícovek lidí.

Dušan Oslej, předseda ústeckých zelených, který se v petici dost angažoval, k tomu uvedl, že aniž mělo Ústí záruky na celou stavbu, ulici prodalo.

„Což je neskutečný precedens. Když už to chtěli prodat, tak měli sepsat nejprve předkupní smlouvu a po kolaudaci to prodat. Dnes to tam vypadá ještě hůř, než to vypadalo tehdy. To jsou poslední staré domy v centru.“

Co na to stavební úřad? „Stavební úřad vydal platné územní rozhodnutí a to stále platí, a tudíž město neví, proč by tuto firmu mělo za vzhled ulice sankcionovat,“ tlumočila jeho odpověď Ivana Solničková z kanceláře primátora.

Janni Vorlíček
Ústecký deník, 25. listopadu 2010