5. 2. 2020

Zelení – Strana zelených si na sjezdu v Ústí nad Labem zvolili nové vedení. Při pohledu na něj se nebojím použít slova klasika: kdo z vás, milé strany a hnutí na české politické scéně, to má?

Posuďte sami:

  • Spolupředsedkyní byla zvolena Magdalena Davis, bioložka a máma tří dětí, pro kterou je Austrálie druhým domovem a problémy, kterým svět čelí, proto vnímá opravdu globálně (jako starostka Mníšku pod Brdy je pak lokálně řeší).
  • Spolupředsedou se stal Michal Berg, podnikatel v oblasti IT a vsetínský zastupitel, který má díky členství v předsednictvu European Green Party prst na tepu evropské zelené vlny a nepochybuji, že udělá vše pro to, aby se přelila i k nám.
  • Vedoucí dvojici doplňují dvě místopředsedkyně: Anna Gümplová, hlas mladé generace, o jejíž budoucnosti se právě teď rozhoduje a ona má právo být u toho,
  • a Zdeňka Perglová, elegantní, která dokáže se svým osobním příběhem vnímat, že ne všichni máme rovné šance uspět.
  • Z pozice „prostých“ členů jim záda kryjí Petr Globočník, který sice vypadá jako největší hipster v okolí, ve skutečnosti ho ale spíš než s iMacem v kavárně potkáte v družném hovoru s dělníky v nádražce, případně v nějaké vyloučené lokalitě, kde jako sociální pracovník pomáhá chudým nebo křičí přesně mířené trenérské pokyny na litvínovském florbalu;
  • Petr Kučera, který se věnuje problematice soužití lidí ve městech a jako radní pro IT a životní prostředí ještě donedávna měnil Prahu 1 (než mu do toho hodili vidle původně koaliční partneři),
  • a RNDr. Jiří Kulich, pedagog, který se dlouhodobě věnuje ekologické výchově (spoluzakladatel a ředitel Ekologického centra Sever), a pro změnu reprezentant starší (Jirka promine) generace.
Naše nové předsednictvo prostě zastupuje hlasy všech věkových kategorií, pohled globální, evropský i lokální a témata od životního prostředí přes sociální otázky po vzdělávání. (Bez zajímavosti pro politickou soutěž možná není ani fakt, že Petr Kučera má dredy. 🙂 )
“THE GREEN WAVE IS COMING”
Aneb jak říká náš nový spolupředseda: “Budoucnost bude Zelená, nebo žádná.💚💚💚